Ėduonis – tai danties pažeidimas, galintis paveikti tiek išorinį jo sluoksnį (emalį), tiek vidinį (dentiną). Jis pradeda formuotis, kai dantys nėra tinkamai išvalomi nuo maisto likučių. Didžiausią žalą sukelia angliavandeniai (cukrus), kurių gausu duonoje, kruopose, piene, vaisiuose, pyraguose ar saldainiuose. Burnoje esančios bakterijos šį cukrų paverčia rūgštimis, kurios apgaubia dantis ir pamažu tirpdo emalį. Jeigu dantys nėra gerai išvalomi, formuojasi ėduonis, o tuomet jau yra reikalingas dantų gydymas. 

Kokie yra ėduonies simptomai?

Kai ėduonis tik pradeda formuotis, žmogus gali nejausti jokių simptomų. Dėl to jį nustatyti padeda profilaktinės dantų patikros. Jeigu ėduonis ilgai nėra gydomas, jis plečiasi ir tuomet gali atsirasti tokie simptomai kaip:

  • dantų maudimas;
  • dantų jautrumas;
  • skausmas valgant ar geriant saldžius, karštus ar šaltus produktus;
  • juodos, baltos ar rudos dėmelės dantų paviršiuje;
  • skausmas kandant.

Kaip atliekamas dantų gydymas?

Dantų ėduonis gydomas pasitelkiant naujos kartos sertifikuotas medžiagas. Pirmiausiai naudodamas grąžtą ir kitus įrankius odontologas pašalina pažeistus danties audinius. Tuomet ertmė yra kruopščiai išvaloma ir užpildoma keliais plombinių medžiagų sluoksniais. Plombavimo tikslas yra ne tik užpildyti pažeistą vietą, bet ir atkurti estetinę danties išvaizdą, jo formą ir funkciją. Taigi, medžiagos parenkamos atsižvelgiant į pažeidimo mastą, danties vietą burnoje, formą, spalvą. Be to, jeigu pacientas pageidauja, dantų gydymas visuomet gali būti atliekamas su nuskausminimu. 

Kokios gali kilti komplikacijos, jei dantų gydymas neatliekamas laiku?

Dažnam pacientui ėduonis atrodo menka problema, tačiau vertėtų į ją pažiūrėti rimčiau. Negydomas ėduonis gali sukelti didelį skausmą, bakterinę infekciją, reikšmingą danties pažeidimą ar net jo netekimą. 

Kaip dažnai reikėtų apsilankyti pas dantų gydytoją?

Dantų ėduonies ir dantenų ligų riziką padeda sumažinti ne tik gera asmeninė burnos higiena, bet ir reguliarūs apsilankymai pas odontologą. Kiekvieno profilaktinio patikrinimo metu gydytojas kruopščiai apžiūri paciento dantis. Tai padeda laiku pastebėti besiformuojantį ėduonį ar kitas dantų, dantenų, burnos ligas bei imtis reikiamų priemonių. 

„Rekomenduojame pas odontologą profilaktiškai apsilankyti kartą per pusmetį. Juk visuomet geriau pastebėti problemą, kol ji yra nedidelė, nes uždelsus dantų gydymas tampa varginančiai ilgu ir brangiu procesu“, - teigia odontologė Dovilė Šilingaitė. 

AND klinikoje už paslaugas atsiskaityti galite palankiomis mokilizingas sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA

Kainos

Endodontinis gydymas

Paslaugos pavadinimas Kaina, €
Gydytojo endodonto konsultacija, gydymo plano sudarymas 25
Endodontinės ertmės paruošimas 15-20
Takaus kompozito plomba 20
Endodontinės ertmės paruošimas nenuėmus vainikėlio 25
Danties kanalo išvalymas (chemomechaninis paruošimas) 30-40
Kalcio hidroksido įvedimas 10
Laikina plomba 10
Kultinio kaištinio įkloto išėmimas 50
Lūžgalio iš kanalo išėmimas 50
Perforacijų diagnostika su nuotraukų analizė, gydymas naudojant mikroskopą 50-80
Kanalo plombavimas su MTA arba BIODENTINU 50
Kanalo praėjimas (darbinio ilgio pasiekimas) 25
Kanalo užplombavimas 30-40
Vienmomentis VIENO kanalo paruošimas ir užplombavimas, pirminė endodontija 70
Vienmomentis VIENO kanalo paruošimas ir užplombavimas, pergydymo atveju 80
Mikroskopo panauda (30 min.) 15