5 simptomai, išduodantys apie burnos vėžį - Medicinos paslaugos jums – AND KLINIKA

Įvertinkite mūsų klinikos darbą

×

5 simptomai, išduodantys apie burnos vėžį

Viena pavojingiausių burnos ertmės ligų – burnos vėžys. Ši liga dažniausiai pasireiškia skausmu ar pastebimais pokyčiais tam tikroje burnos ertmės vietoje: liežuvyje, lūpose, dantenose, vidinėje skruostų pusėje, gomuryje ar gerklėje. Jeigu pastebite, kad opelė ar gleivinės sukietėjimas vis didėja ir nepraeina per dvi savaites – būtina atlikti burnos ertmės apžiūrą. Net ir nežymūs pakitimai burnos ertmėje turėtų būti paskata apsilankyti pas gydytoją kuo greičiau.

Kaip išsivysto burnos vėžys?

Burnos vėžys gali užklupti bet kokio amžiaus pacientus, tačiau dažniausiai pasireiškia vyresniems nei 45 metų asmenims. Dažna burnos vėžio atsiradimo priežastis – žalingi įpročiai, tokie kaip reguliarus rūkymas, piktnaudžiavimas alkoholiu. Taip pat papildomi rizikos veiksniai yra prasta mityba, nesaikingas buvimas saulėje, genetika (jeigu šeimoje yra vėžio susirgimų). Beveik visus šiuos faktorius galima kontroliuoti, pasirinkus sveikesnį, sąmoningą gyvenimo būdą. Be abejo, net ir pats sveikiausias gyvenimo būdas nėra 100 % apsauga nuo šiurpą keliančių ligų. Svarbiausia ligą diagnozuoti kuo anksčiau, nes ankstyvoje stadijoje gydymas efektyviausias, yra daug didesnė tikimybė vėžį visiškai išgydyti.

Registracija internetu
Pagrindiniai burnos vėžio simptomai

  1. Padidėję limfmazgiai. Arčiausiai burnos esantys pažandžių ar kaklo limfmazgiai gali būti pastebimi anksčiau, nei burnoje esantis navikas. Padidėję limfmazgiai nebūtinai yra vėžio simptomas – tai gali būti tam tikros infekcijos pasekmė.
  2. Gleivinės sukietėjimas ar opelė. Šie pakitimai yra neskausmingi, tačiau ne gyjantys, o priešingai – vis didėjantys.
  3. Nemalonus burnos kvapas. Plintant burnos vėžiui, iš burnos gali sklisti nuolatinis nemalonus kvapas.
  4. Skausmas, nepatogumo jausmas gerklėje. Sunku kramtyti, ryti maistą, pasireiškia jausmas, tarsi gerklėje kažkas nuolat strigtų.
  5. Aptirpimas burnos ertmėje. Nejautrūs nervai ir audiniai burnos ertmėje, kai tam tikros vietos naujaučiama liečiant, sunku pajudinti, nejaučiama skausmo.

Jeigu pastebėjote minėtus simptomus – nepulkite į paniką anksčiau laiko. Atminkite, jog tai yra tik galimi požymiai, o ne ligos diagnozė. Tokius simptomus gali sukelti ir dantenų ligos ar kitos mažiau pavojingos problemos. Kad ir kokios priežastys bebūtų, į pakitimus ar nemalonius pojūčius burnos ertmėje svarbu reaguoti laiku ir apsilankyti pas šeimos gydytoją. Įtarus apie onkologinį procesą, pacientas siunčiamas pas onkologą. Dažnai burnos ertmės ligas pirmasis pastebi odontologas, todėl būtina reguliariai lankytis pasitikrinti profilaktiškai, tokiu būdu užkertant kelią ligos išplitimui.