Ar koronavirusas taps mums įprasta sezonine liga? - Medicinos paslaugos jums – AND KLINIKA

Įvertinkite mūsų klinikos darbą

×

Ar koronavirusas taps mums įprasta sezonine liga?

Šiomis dienomis visi gyvename vis augančioje baimėje dėl savo, savo artimųjų sveikatos ir gyvybės bei visos žmonijos. Susivieniję laukiame, kada gi baigsis šis košmaras ir koronaviruso ataka atsitrauks. O gal tai taps mus nuolat lydinčia sezonine liga? Ko galime tikėtis?

Viruso simptomai

Užsikrėtus koronavirusu, jaučiami į gripą panašūs simptomai: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, sudėtingesniais atvejais progresuojama iki plaučių uždegimo. Jeigu ligos forma yra lengva, simptomus galima supainioti su kitomis ligomis ar paprasčiausiu peršalimu. Nors koronaviruso simptomai yra labai panašūs į gripo, mirtingumas yra nepalyginamai didesnis. Didžiulius keblumus bandant sukontroliuoti infekciją kelia ilgas inkubacinis periodas bei ilgas sirgimo ir sveikimo laikas. Šiuo metu aktyviai ieškoma gydymo galimybių ir viliamasi, kad efektyvūs vaistai ir vakcina bus išrasti kuo greičiau.

Ar atšilus orams virusas pasitrauks?

Manoma, kad koronaviruso banga atslūgs atšilus orams, nes vėsesnėje temperatūroje kvėpavimo takus veikiantys virusai išlieka ilgiau, todėl yra didesnė tikimybė užsikrėsti. Net jei atšilę orai įneš pokyčių, džiūgauti per anksti. Infekcinių ligų specialistų teigimu, kvėpavimo takų ligoms būdingas sezoniškumas.  Pavyzdžiui, gripui plisti palankios sąlygos yra sausas ir vėsus oras, todėl šaltuoju laikotarpiu gripas vis sugrįžta. Taigi, tikėtina, kad koronaviruso plitimas aprims tik kuriam laikui, tačiau atvėsus orams vėl atakuos ir plis tarp bendruomenės narių.

Kol kas oro pokyčių įtaka šiam virusui tėra nepatvirtinti spėjimai. Jeigu mokslininkų hipotezės pasitvirtins, tikimasi, kad atoslūgio laikotarpiu bus atrastos veiksmingos ir prieinamos diagnostikos, prevencinės ir gydymo galimybės, o tinkamas pasiruošimas padės suvaldyti kitą koronaviruso bangą. Kad šiandieninė kova su koronavirusu būtų veiksminga, joje turime dalyvauti kiekvienas. Tereikia vykdyti oficialiai šalyje skelbiamas rekomendacijas, atsakingai  laikytis karantino sąlygų, antraip sulauksime nepaprastai skaudaus scenarijaus. Padarykime viską, kas yra mūsų valioje, kad apsaugotume savo ir aplinkinių sveikatą.

Daugiau informacijos