Judesio galia: (ne)atrastos kineziterapijos galimybės - Medicinos paslaugos jums – AND KLINIKA

Įvertinkite mūsų klinikos darbą

×

Judesio galia: (ne)atrastos kineziterapijos galimybės

Reabilitacinių priemonių sistema, kuri padeda kūnui atsistatyti po ligos ar traumos. Štai taip kineziterapiją įsivaizduoja nemaža dalis žmonių. Tačiau AND klinikos kineziterapeutė Radvilė Gailė Bautronytė tikina, kad gydymas judesiu reikalingas ir naudingas kiekvienam iš mūsų. Skubame papasakoti apie ne visiems žinomą kineziterapijos naudą ir plačias galimybes.

Kas yra kineziterapija?

Gyd. kineziterapeutė Radvilė Gailė Bautronytė
Gyd. kineziterapeutė Radvilė Gailė Bautronytė

Gydo ne tik vaistai, bet ir judesys. Šią tiesą žinojo dar senovės graikai. Bėgant laikui, kineziterapija tapo mokslu ir daugybės tyrimų patvirtintu gydymo metodu. Kineziterapija šiandien yra viena pagrindinių reabilitacijos priemonių. Ji grindžiama idėja, kad tinkamai pritaikytas judesys padeda kūnui atnaujinti bei pagerinti kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų būklę.

Pasak R. G. Bautronytės, kiekvienam pacientui turi būti pritaikytas tik jam skirtas gydymas. „Kineziterapijos procedūros atliekamos individualiai, atsižvelgiant į žmogaus kūno specifiką ir negalavimus. Tik tada turėsime džiugius rezultatus“.

Registracija

Kokias sveikatos bėdas sprendžia kineziterapija?

  1. Leidžia ilgam atsisveikinti su stresu. Terapiniai masažai gerina emocinę būklę, atpalaiduoja raumenis ir mintis, pašalina stresą ir įtampą.
  2. Padeda išvengti chirurgo skalpelio. Tam tikrais atvejais kineziterapija padeda išgydyti ne tik skausmą, bet ir jo priežastį ir taip leidžia išvengti operacijos.
  3. Leidžia suvaldyti cukrinį diabetą. Sergant abiejų tipų diabetu, gydymo plano dalis yra ne tik vaistai, bet ir fiziniai pratimai. Kineziterapeutai padeda stabilizuoti pacientų būklę, normalizuoja centrinę nervų sistemą, kraujotaką, kvėpavimą, stabdo komplikacijų vystymąsi.
  4. Gelbsti sergant širdies ligomis. Patyrus širdies smūgį, reabilitacijos sanatorijoje neužteks. Intensyvios kineziterapijos procedūros padeda atstatyti gyvybines funkcijas ir sugrįžti į kasdienį ritmą, sureguliuoti kraujo spaudimą.
  5. Padeda sergant plaučių ligomis. Gydymas judesiu gerina pacientų gyvenimo kokybę, atstato kvėpavimo funkcijas ir stiprina bendrą organizmo būklę.
  6. Lengvina psichikos ligas. Nustatyta, kad judesio terapija turi teigiamą poveikį sergant tam tikromis psichikos ligomis, pavyzdžiui, depresija: kineziterapijos pratimai gerina emocinę būklę, mažina įtampą, suteikia energijos, reguliuoja miego ritmą.
  7. Ženkliai pagerina moterų sveikatos būklę. Ne paslaptis: moterys turi specifinių sveikatos poreikių, ypač nėštumo ir pogimdyminiu laikotarpiu. Kineziterapija gerokai palengvina šį periodą. Taip pat sprendžia ginekologines problemas, leidžia sumažinti skausmą menstruacijų metu, stiprinti dubens dugno raumenis, padeda esant šlapimo nelaikymui.

Kineziterapeutė R. G. Bautronytė pabrėžia: „kineziterapija – labai plačias galimybes turintis terapijos metodas, kuris naudingas kiekvienam. Reguliariai lankydami užsiėmimus, netruksite pastebėti teigiamą poveikį savo sveikatai“.

Jeigu ir Jūs norite išmėginti kineziterapijos privalumus, jau šiandien registruokitės AND klinikoje. Jūsų laukia aukščiausios kokybės paslaugos ir profesionalūs specialistai. Susisieksime su Jumis kaip galėdami greičiau!

Registracija