Ką daryti, kad iškylų sezono negadintų kraujasiurbiai? - Medicinos paslaugos jums – AND KLINIKA

Įvertinkite mūsų klinikos darbą

×

Ką daryti, kad iškylų sezono negadintų kraujasiurbiai?

Iškylos – vienas smagiausių vasaros malonumų, tiesa? Vis dėlto, šį malonumą itin dažnai drumsčia kraujasiurbiai. Vasara – palankiausias metas kraujasiurbiams, kadangi esant karštiems ir drėgniems orams pagreitėja jų vystymosi ciklas. Taigi, ruošiantis į gamtą, reikėtų pasirūpinti ne tik pintine maisto, bet ir apsauga nuo kraujasiurbių. Kaipgi tinkamai pasiruošti, kad netaptumėte jų taikiniu? 

Nemalonumai gamtoje

Lietuvoje yra daugybė rūšių uodų, kurie kaip reikiant trikdo mūsų poilsį gamtoje. Negana to, uodai – ne vieninteliai ramybės neduodantys kraujasiurbiai. Dar vieni įkyruoliai, gadinantys vasaros laisvalaikį – tai mašalai, sparvos. 

Ko gero kiekvienam su smulkiaisiais mašalais teko susidurti prieblandoje, netoli drėgnų vietovių. Tai yra visai mažyčiai, beveik nepastebimi vabzdžiai, skraidantys aplink galvą. Mašalų įkandimo pasekmės yra ne ką mažesnės nei nuo didesnių kraujasiurbių: pasireiškia niežėjimas, patinimas, paraudimas. Na, o sparvos aktyviausios būna karštomis ir saulėtomis dienomis, ypač prieš lietų. Įkandimo vietoje jaučiamas deginimo pojūtis, skausmas, atsiranda paraudimas. 

Kaip apsisaugoti?

Uodus traukia prakaito kvapas, todėl šiltuoju sezonu naudokite apsaugos nuo prakaitavimo priemones. Tik venkite saldžių kvapų, nes jie taip pat pritraukia uodus. Viena iš veiksmingų apsisaugojimo nuo kraujasiurbių priemonių – aromaterapinės lempos. Taip pat, svarbu pasirūpinti drabužiais ilgomis rankovėmis, o atviras vietas tepti / purkšti uodus atbaidančiomis medžiagomis (repelentais). Tiesa, renkantis šias priemones, atidžiai perskaitykite gamintojo lapelį, atkreipkite dėmesį, ar produktą galima naudoti ant atviros odos ir paisykite rekomendacijų. 

Įkandus uodui, dezinfekuokite įkandimo vietą ir stenkitės nesikasyti, kad nepažeistumėte odos. Niežėjimą ir patinimą galite slopinti palaikydami šalto vandens kompresą. Kad laisvalaikis gamtoje atneštų tik šviesias emocijas, pasinaudokite šiais paprastais patarimais ir susidūrimas su kraujasiurbiais nesukels nemalonumų.