Ką daryti stipriai įdrėskus katei?

Vilnietė Violeta feisbuke esančioje kačių mylėtojų grupėje „Mano katė“ pasidalino savo sudraskytų kojų nuotraukomis. Į jas pažiūrėjus net sunku patikėti, jog tai gali būti katino darbas. Anot moters, tokiais sužalojimais baigėsi bandymas supažindinti du katinus: jos ir anytos.

Moters teigimu, katinas buvo nevaldomas ir nedaug trūko, kad iškabintų akis. Sužalota ne tik Violeta, bet ir jos augintinis.

„AND klinikos“ šeimos gydytoja Jūratė Valiukienė perspėja, kad įdrėskimais svarbu tinkamai pasirūpinti. Pirmiausiai juos reikia nuplauti po tekančiu vandeniu su muilu, o tuomet dezinfekuoti ir uždėti sterilų tvarstį. „Jeigu įdrėskimo ar įkandimo vieta pradeda tinti, parausta, tampa skausminga, padidėja ir tampa skausmingi netoli įdrėskimo ar įkandimo vietos esantys sritiniai limfmazgiai, reikėtų pasirodyti gydytojui, ir laiku pradėti gydyti infekciją antibiotikais. Grėsmingiausios įdrėskimo ir įkandimo komplikacijos yra stabligė ir pasiutligė“, – pabrėžia šeimos gydytoja. J. Valiukienės teigimu, jeigu įdrėskęs ar įkandęs gyvūnas yra ne naminis, neprižiūrėtas ir neskiepytas, papildomai būtina apdraskytą ar sukandžiotą asmenį paskiepyti nuo pasiutligės ir stabligės.

Visą straipsnyje rasite: