Krūtų echoskopija užkerta kelią klastingoms ligoms

Krūtų echoskopija

Echoskopija arba ultragarsinis ištyrimas – tai vidaus organų, skydliaukės, odos ir poodžio darinių, sąnarių, kraujotakos sistemos tyrimas ultragarso spinduliais. Šie spinduliai yra nekenksmingi žmogui, o itin tikslūs rezultatai gaunami akimirksniu. Ultragarsinė diagnostika svarbi tiek besilaukiant kūdikio, tiek tiriant audinius ir organus, siekiant nustatyti, ar vienodas jų medžiagiškumas, ar nėra šešėlių, rodančių pokyčius tame organe. Echoskopija taip pat naudojama spręsti krūtų problemas ar ligas, padedant nustatyti latakų išsiplėtimus, cistas, auglius.  Procedūra yra visiškai neskausminga ir trunka apie pusvalandį laiko. Krūtų echoskopiją rekomenduojama atlikti 25–45 metų moterims kartą per metus.

Kodėl skauda krūtis?

Krūtų ligos skirstomos į: krūtų skausmą, nepiktybinius navikus ir atskirus guzelius, fibrocistinius pakitimus, spenelių problemas ir išskyras, infekcijas ir uždegimus. Paprastai krūtų skausmas yra hormoninio pobūdžio, t.y. susijęs su menstruacijų ciklu. Taip pat, krūtų skausmą gali sukelti prieš menstruacijas padidėjusios cistos (skysčio prisipildžiusios ertmės). Jeigu cistos yra didesnės, iš jų yra ištraukiamas skystis. Krūties skausmas neretai pasireiškia ir maitinančioms moterims, dėl gana dažnai pasitaikančio krūties uždegimo – mastito, kuomet susilaiko pienas ir prasideda infekcija. Jaučiant krūtų skausmą ar tam tikrus pakitimus, rekomenduojama atlikti echoskopiją. Nustačius problemą, gydytojas pasiūlys efektyvius sprendimo būdus.

Kodėl svarbu pasitikrinti?

Krūties vėžys – viena dažniausių moterų onkologinių ligų. Kad ir kaip bauginančiai skambėtų ši liga, laiku ją diagnozavus, galima nesunkiai išgydyti. Problema ta, kad pradžioje liga nesukelia visiškai jokių pojūčių, dėl to dažniausiai diagnozuojama jau stipriai pažengusi. Būtent dėl šios priežasties skatiname moteris pasitikrinti profilaktiškai ir užkirsti kelią šiai pavojingai ligai. Ypatingai svarbu skubiai apsilankyti pas gydytoją ir atlikti krūtų echoskopiją tokiu atveju, jeigu:

  • laukiatės;
  • krūties vėžiu sirgo kas nors iš šeimos narių;
  • apčiuopiate pakitimus krūtyje;
  • prieš vartojant hormoninę kontracepciją;
  • jaučiate skausmą / nemalonius pojūčius.