Laikas – moterų priešas? - Medicinos paslaugos jums – AND KLINIKA

Įvertinkite mūsų klinikos darbą

×

Laikas – moterų priešas?

Profilaktiniai vizitai pas ginekologą tikrai ne kiekvienai moteriai yra įprastas reiškinys. Anaiptol, dauguma linkę laukti akivaizdžių simptomų ir pas gydytoją atvyksta tik tuomet, kai tam yra būtinybė. Nelaukite, kol Jūsų kūnas ims skambinti visais pavojaus varpais. Tegu būtinybe tampa profilaktika – tai yra geriausia apsauga nuo pavojingų ginekologinių susirgimų.

Kodėl profilaktiniai apsilankymai yra būtini?

Dažna vizito pas ginekologą atidėliojimo priežastis – baimė. Vienoms moterims yra nejauku lankytis pas ginekologą, kitos nerimauja dėl diagnozės, ligos. Iš tiesų, reikėtų ignoruoti būtent baimes, o ne simptomus. Nereaguojant į požymius laiku, apsunkinamas tolimesnis gydymas. Moterys pačios sau pakiša koją, nepakankamai rimtai įvertindamos ginekologinius negalavimus. Bet koks klausimas, susijęs su intymia sveikata, yra labai svarbus ir turėtų būti išsiaiškinamas konsultacijos pas ginekologą metu. Nustačius ligą ankstyvoje stadijoje, galima imtis veiksmingų priemonių ir ją sėkmingai įveikti.

Registracija internetu
Pagrindinė paskata moterims apsilankyti pas ginekologą turėtų būti faktas, jog dauguma ginekologinių susirgimų pradžioje nesukelia pastebimų simptomų. Klastingas ligas, tarp jų ir onkoginekologines, sunku gydyti tuomet, kai jos yra per vėlai diagnozuojamos. Profilaktiškai pas ginekologą rekomenduojama apsilankyti kartą per metus, tokiu būdu sumažinant net iki 80 proc. ligos atvejų.

Pasiruošimas vizitui

Dažniausios apsilankymų pas ginekologą priežastys yra menstruacijų ciklo sutrikimai, pakitusios išskyros, makšties uždegimai, cistos, skausmas tarpvietėje ar apatinėje pilvo dalyje ir kt. Ypatingo pasiruošimo prieš vizitą nereikia, pakanka įprastos higienos. Galite užsirašyti rūpimus klausimus, kad neužmirštumėte visko aptarti konsultacijoje. Konsultacija pradedama nuo pokalbio, kurio metu išsiaiškinami pacienčių nusiskundimai ir aptariami aktualiausi klausimai. Vėliau atliekama apžiūra ant ginekologinės kėdės. Vizito metu galite pageidauti reikiamų tyrimų profilaktiniam pasitikrinimui. Rekomenduojama atlikti gimdos kaklelio tyrimą, kuris padeda aptikti gimdos kaklelio vėžį, taip pat krūtų tyrimą, padedantį diagnozuoti gerybinius ir piktybinius pakitimus.

Vizitai pas ginekologą neturėtų būti nemaloni prievolė, kurios vis stengiatės išvengti. Iš tiesų, baimei nėra jokio pagrindo, nes apžiūra nėra skausminga. Svarbiausia pasirinkti kompetentingą ir empatišką gydytoją, kad galėtumėte jaustis visiškai komfortabiliai.