LOR ligos – nuo knarkimo iki apkurtimo - Medicinos paslaugos jums – AND KLINIKA

Įvertinkite mūsų klinikos darbą

×

LOR ligos – nuo knarkimo iki apkurtimo

Sutrikus pagrindiniams jutimo organams – ausims, nosiai ir gerklei, kaip reikiant kenčia mūsų gyvenimo kokybė. Jeigu Jums pasireiškia tokie simptomai kaip apsunkintas kvėpavimas per nosį, patyrėte nosies traumą, jaučiate nemalonius pojūčius ryklės srityje, vargina ausų ar gerklės skausmas, tuomet Jums reikalinga otorinolaringologo (LOR) pagalba. LOR gydytojai diagnozuoja ausų, nosies ir gerklės susirgimus, atlieka reikiamus tyrimus (audiometriją, endoskopiją, biopsiją ir kt.) bei paskiria gydymą.

5 dažniausios LOR ligos

LOR sutrikimai gali būti patys įvairiausi. Iš pažiūros menkos bėdos – knarkimas, gerklės skausmas ar klausos sutrikimai gali virsti širdies ir kraujagyslių ligomis, angina ar net kurtumu. Jokiu būdu neverta laukti, kol sveikatos problemos susitvarkys savaime, nes tam tikrais atvejais laukimas gali lemti tragiškas pasekmes. Dažniausiai pasitaikančios LOR ligos:

  1. Sloga. Sloga puola bet kokio amžiaus pacientus, ypatingai mažuosius. Žinoma, paprastą slogą dažnu atveju galima išsigydyti namuose, tačiau kiekviena sloga gali komplikuotis į sunkesnius susirgimus, tokius kaip ūminis sinusitas ar kt. Ūminis sinusitas pasireiškia nosies užgulimu, sloga, gerklės ir galvos skausmu, spaudimu sinusų srityje. Lėtinis sinusitas tokių akivaizdžių simptomų nesukelia, tačiau negydomas gali tęstis ištisus metus.
  2. Ausies uždegimas. Gali būti išorinės, vidurinės ar vidinės ausies uždegimas. Dažniausiai pasireiškia vidurinės ausies uždegimas, kurio priežastimi gali tapti sloga, sinusitas, gripas.
  3. Gerklės skausmas. Gerklės skausmas yra pirmas peršalimo požymis, dėl kurio kreipiamės į šeimos gydytoją. Tam tikrais atvejais šeimos gydytojas nukreipia pas LOR gydytoją, nes gerklės skausmas gali signalizuoti apie ryklės uždegimą, tonzilito ar faringito pavojų.
  4. Angina. Ši infekcija pasireiškia ryklės skausmu, karščiavimu, silpnumu. Negydoma liga gali sukelti tokias ligas kaip reumatas, infekcinis-alerginis miokarditas, otitas, nefritas ir kt.
  5. Alerginis rinitas. Tai yra žiedadulkių sezono metu pasireiškiantis ūmus nosies gleivinės uždegimas. Šis susirgimas pasireiškia čiauduliu, nosies kutenimu, akių paraudimu ir ašarojimu.

Moderni įranga – svarbi gydymo dalis

Veiksmingas nosies, ausų ar gerklės susirgimų gydymas neatsiejamas nuo modernių metodų. AND klinikoje naudojama naujausia OTO STEAL COMPACT įranga. Šiuolaikinė sistema padidina vaizdą ausyse, nosyje ir gerklėje, padeda išsiaiškinti paciento problemą ir suteikti endoskopinę vizualinę konsultaciją. Tiksli, detali informacija padeda tiksliai diagnozuoti ligą ir taikyti efektyviausią gydymą. Šiame aparate įrengta aukštos rezoliucijos video kamera, taip pat, gali būti atliekami ausų ir nosies prapūtimai su medikamentų įvedimu.