Nedelskite ir skiepykitės!

Prasidėjus rudeniui, su juo kartu ateina ir gripo tikimybė. Kad ir kaip norėtume apsisaugoti, tačiau gripas plinta oro lašeliniu būdu. Juo galima užsikrėsti nuo užsikrėtusio ir jau sergančio žmogaus, taip pat kosint, čiaudint, taip pat reguliariai nesiplaunant rankų ar nevedinant patalpų. Gripui būdinga staigi aukšta temperatūra, sausas kosulys, gerklės, galvos, raumenų skausmai. Gripas gali sukelti ir komplikacijų, tokių kaip: pneumonija, bronchitas, ausų uždegimas, sinusitas, lėtinių ligų paūmėjimas ir kita. Todėl efektyviausia priemonė tam užkirsti kelią – skiepai. Skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais prieš prasidedant gripo sezonui. Ypač svarbu skiepytis šios rizikos grupės asmenims:

  • 65 m. ir vyresniems asmenims;
  • nėščiosioms;
  • asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose;
  • asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais.

Jei norite būti ramūs gripo metu, AND klinika kviečia atvykti skiepytis jau dabar, o šeimos gydytojo konsultaciją gausite NEMOKAMAI!