Nėštumo priežiūra

Nėštumas – gražus ir laimės kupinas laikotarpis. Tačiau nėščiąsias lydi ne tik laimė bei pozityvios emocijos, bet ir nežinomybė. Infomacijos apie nėštumą gausu tiek literatūroje, tiek internete, tačiau tam, kad būtų galima gauti tikslius atsakymus į visus rūpimus klausimus, derėtų savo nėštumo priežiūrą patikėti profesionaliam gydytojui. Nėščiųjų priežiūra – vis labiau populiarėjanti paslauga, leidžianti besilaukiančiajai viso nėštumo metu jaustis ramiai ir užtikrintai tiek dėl savo, tiek dėl vaisiaus sveikatos. Apie profesinę ginekologinės priežiūros pusę kalbamės su AND klinikos gydytoja ginekologe Diana Petrauskiene:

– Kodėl pasirinkote būtent nėščiųjų priežiūrą?

– Jau daugybę metų dirbu tiek ginekologijos, tiek akušerijos srityje, o 2013 m. man pasiūlė specializuotis kaip prenatalinės priežiūros specialistei. Nors dabar didžioji mano klienčių dalis – nėščiosios, nemažai jų lieka mano pacientėmis ir po gimdymo.

– Kaip šiuo metu atrodo „oficialusis“, privalomų nėščiosios apsilankymų kalendorius?

– Pagal dabartinį sveikatos ministro įsakymą nėštumą prižiūri šeimos gydytojas, o akušeris ginekologas apžiūri tik du kartus ir įsitraukia tik iškilus rizikai. To tikrai nepakanka, todėl AND KLINIKA rūpinasi, kad pacientės apsilankytų dažniau – 4-5 kartus. Reikalingi ne tik echoskopijos ar privalomieji gliukozės toleravimo tyrimai, bet ir reguliarūs profilaktiniai vizitai.

– Kokiomis nuostatomis vadovaujatės dirbdama?

– Gydytojo darbas neturi būti „atidirbau, uždariau duris ir išėjau“: turi pasidomėti žmogaus tyrimais, paskambinti, jei pažadėjai, nepamiršti to padaryti. Paskutinę savaitę moterys išlydimos, tačiau mes susisiekiame, rūpinamės, kaip praėjo gimdymas, atsakome į iškilusius klausimus. Vėliau jas apžiūrime jau po nėštumo.

– Kokios dažniausios problemos lydi besilaukiančias moteris?

– Pykinimas, vėmimas nėštumo pradžioje, pilvo skausmai, kraujavimas, patepliojimai, kartais ir lydinčios ligos. Ir iškart neramu, o niekas nenori ilgai laukti vizito. Bet moterys žino, jog gali bet kada skambinti, klausti ar apsilankyti.

– Kokias didžiausias klaidas daro moterys nėštumo metu?

– Daug valgo ir priauga daug svorio. Valgyti reikia mažai, mažomis porcijomis, bet jokiu būdu ne už du. Su tuo siejamas ne tik svoris, bet ir tinimai, maudimai, gimdymo sunkumai. Jei nėštumas normalus, be komplikacijų, jo metu būtinas judėjimas – baseinas, nėščiųjų mankšta, joga. Tai labai svarbu ir mamai, ir vaikui.