Ortodontinis gydymas

Ortodontija – dantų tiesinimas ir sąkandžio korekcija. Kreivi dantys – gana dažnas reiškinys.  Ortodontinis gydymas taikomas kreivai sudygusiems dantims ištiesinti, netaisiklingam sukandimui gydyti, dantų padėties anomalijai bei šių ligų profilaktikai.Yra pakankamai daug ortodontinių problemų rūšių. Kai kurias galite patys pastebėti, bet yra tokių problemų, kurias gali nustatyti tik specialistas. Ortondontinis gydymas efektyviausias yra vaikystėje ar paauglystėje. Todėl rekomenduojame nuo 7 metų vaikučius atvesti pas ortodontus, kad laiku būtų pastebėta problema.  Laiku pastebėjus atsiradusias ordontines problemas, žymiai efektyviau bus išgydomi sutrikimai tarp abiejų žandikaulių bei pritaikius gydymą  galima koreguoti beveik visas sakandžio problemas.

Registracija internetu Registracija telefonu

Taip pat labai svarbu, kad suaugusieji kreiptųsi į gydytoją dėl esamų ortodontinių problemų. Tai ne tik estetinė problema, tai gali kenti sveikatai. Dėl šių problemų gali skaudėti galvą, mausti smilkinius, traškėti žandikaulio sąnarys. Taip pat laikui bėgant gali atsirasti nemalonus kvapas iš burnos, kariesas, dantų netekimas. Prieš ortodontinį gydymą dantys turi būti sugydyti, neturi būti dantenų ar periodonto uždegimo požymių, turi būti pašalinti dantų akmenys, paciento burnos higiena turi būti gera. Pacientas turi būti motyvuotas ir pats norėti gydytis ortodontiškai, nesvarbu kokio amžiaus jis bebūtų. Ortodontinis gydymas bus parinktas pagal Jūsų specifinę dantų, sąkandžio, žandikaulių būseną, amžių, pageidavimus. Šiuolaikinė odontologija leidžia šią problemą nesunkiai įveikti: kreivai sudygę dantys tiesinami klasikinės ortodontijos metodais, ortodontiniais treineriais, sukandimas koreguojamas plokštelėmis, ortodontiniais aparatais, kabėmis (breketais).

Dantų plokštelės – tai nuimami ortodontiniai aparatai. Plokštelės sudarytos iš plastmasės, fiksuojamų kabliukų (apkabėlių), aktyvių elementų (sraigtų, lankų, spyruoklių). Šie aparatai yra gaminami individualiai pagal pacientą. Dantų plokštelės skirtos žandikaulio plėtimui, pavienių dantų padėties korekcijai, vietos formavimui nuolatiniams dantims.

Metaliniai breketai – tai nenuimami ortodontiniai aparatai.  Pagaminti iš aukštos kokybės metalo lydinio. Šiais laikais tai populiariausias ir dažniausias ortodontinis gydymas. Breketai yra tvirtinami prie dantų paviršiaus ir sujungiami metaline vielute. Naujos kartos metaliniai breketai yra miniatiūriniai, glotnūs ir žemu profiliu, todėl patogūs pacientui. Jie labai patvarūs ir nelūžta.

Beligatūriniai breketai – tai naujas ir modernus fiksuotas ortodontinis aparatas. Išvaizda nelabai skiriasi nuo metalinių breketų, tačiau estetiškiau atrodo. Beto ši breketų rūšis skiriasi specialiu užraktu, dėl kurio breketus jungianti vielutė nėra prispaudžiama. Gydymo sistemoje sumažėja trintis ir dantys juda greičiau. Su šiais breketais naudojama mažesnė jėga dėl kurios pacientas nejaučia jokio diskomforto gydymo metu. Gydymas trunka trumpiau, o pas gydytoją reikia lankytis rečiau.

Estetiniai breketai:

Keramikiniai breketai – tai iš keramikos pagaminti breketai, atliekantys tas pačias funkcijas kaip ir metaliniai. Šių breketų spalva nežymiai skiriasi nuo danties, todėl jie mažiau pastebimi. Keramikinius breketus galima dėtis ant visų dantų, bet siekiant estetinio vaizdo dedami tik ant labiau matomų priekinų dantų, tokiu atveju ant mažiau matomų dantų dedami metaliniai breketai.

Safyriniai(stikliniai, skaidrūs) breketai – tai estetiniai dantų breketai, gaminami iš monokristalinio dirbtino safyro. Šie breketai atspindi natūralią dantų spalvą, todėl yra praktiškai nepastebimi.

Ortodontinis gydymas suteiks Jums tiesius ir gražius dantis. Lygūs dantys bus legviau valomi, prižiūrimi, dėl to sumažės ėduonies bei dantenų uždegimo galimybių. Taip pat pagerės Jūsų kramtymas bei kalba. Jūs įgausite pasitikėjimą savimi bei turėsite nuostabią šypseną.