Profesionali burnos higiena yra procedūra, kurios metu nuo dantų ir dantenų pašalinamos susikaupusios apnašos. Tai gali būti maisto likučiai, minkštos apnašos bei kieti akmenys. Ši procedūra yra labai svarbi dantų ėduonies, gingvito, periodontito, blogo burnos kvapo prevencijos priemonė.

Kodėl nepakanka vien tik dantų priežiūros namuose?

Net jeigu dantis namuose valote kruopščiai, vis tiek labai svarbu reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną. Paprastas dantų šepetėlis ne visuomet pasiekia atokiausius kampelius. Tuomet juose pamažu sluoksniuojasi ir kietėja apnašos, kurias jau sunku pašalinti be profesionalių instrumentų. Be to, nešvarumai kaupiasi ir po dantenomis, todėl nėra akivaizdžiai matomi. Kuo ilgiau kaupiasi apnašos, tuo geresnės sukuriamos sąlygos daugintis bakterijoms, sukeliančioms ėduonį ir dantenų ligas. 

„Profesionali burnos higiena – tai ne tik estetinė dantų švarinimo procedūra. Svarbiausia jos misija – dantų ėduonies ir dantenų ligų prevencija“, - teigia burnos higienistė Eglė Madelytė. 

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Procedūros metu burnos higienistas specialiais įrankiais pašalina minkštas ir kietas apnašas, susikaupusias dantų paviršiuje ir ties dantenomis. Valymas atliekamas naudojant ultragarsinį skalerį ir/arba metalinius instrumentus, vadinamus kiuretėmis. Ultragarsinis skaleris yra rankinis įrankis su nedideliu antgaliu, kuris vibruoja labai dideliu dažniu. Tai leidžia lengvai suskaldyti sukietėjusias apnašas nepažeidžiant danties. Kiuretės – tai išlenkti ir siaurėjantys rankiniai instrumentai, padedantys pasiekti mažiausius tarpelius. Jie dažnai naudojami tiems pacientams, kurie turi itin jautrius dantis. Galiausiai dantys yra nupoliruojami sukamuoju šepetėliu, turinčiu minkštą guminį antgalį. Prieš tai jie yra patepami specialia pasta. Besisukdamas antgalis švelniai poliruoja dantis, todėl jie tampa lygūs ir blizgūs. 

Kiek laiko trunka burnos higiena odontologo kabinete?

Profesionali burnos higiena trunka nuo pusvalandžio iki pusantros valandos. Tiksli procedūros trukmė priklauso nuo turimų dantų kiekio, minkštų ir kietų apnašų apimties, paciento jautrumo.

Kaip dažnai reikia atlikti šią procedūrą?

Įprastai profesionali burnos higiena rekomenduojama 1-2 kartus per metus. Tačiau kiekvienas pacientas yra skirtingas ir apsilankymų dažnis priklauso nuo asmeninių burnos higienos įgūdžių, vartojamų produktų, rūkymo ar tiesiog polinkio kauptis kietoms apnašoms. Po procedūros burnos higienistas visuomet rekomenduos kitą vizito laiką. 

AND klinikoje už paslaugas atsiskaityti galite palankiomis mokilizingas sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA

Kainos

Profesionali burnos higiena

Paslaugos pavadinimas Kaina, €
Higienisto konsultacija 15
Vienkartinių ir higienos priemonių rinkinys vizito metu 5
Profesionali burnos higiena vaikui iki 12 m. 39
Profesionali burnos higiena vaikui nuo 12 m. iki 16 m. 49
Profesionali burnos higiena 59
Profesionali burnos higiena, sudėtinga vienas vizitas 69
Profesionali burnos ertmės higiena, sudėtinga, du vizitai (pirmas+antras) 69 + 49
Asmeninės burnos higienos mokymas 10
Profilaktikos sistemos mokymas, priemonių parinkimas 25