Profesionali nėštumo priežiūra: Nerijaus ir Agnės Juškų patirtis

Kūdikio laukimas – vienas stebuklingiausių laikotarpių kiekvienos šeimos gyvenime. Tačiau daugumai nėštumas asocijuojasi ne tik su laime bei džiaugsmu, bet ir su jauduliu ar įvairiais rūpesčiais. Tam, kad būtų užtikrintas kiek įmanoma sklandesnis nėštumas, o laukimo netemdytų įvairūs nerimą keliantys negalavimai, būtina atidi gydytojo priežiūra. Vienas svarbiausių gydytojų šiuo laikotarpiu – profesionalus nėštumo priežiūros specialistas, kuris pasirūpina ne tik nėščiosios sveikatos būkle, bet ir dalijasi naudingais patarimais bei padeda palaikyti stabilią būsimų tėvelių emocinę būseną.

Profilaktiniai vizitai užtikrina ramybę

Nėštumo metu moters organizme vyksta daugybė pokyčių, tad šiuo laikotarpiu svarbu viskas: būsimos mamos mityba, veikla, fizinis aktyvumas, darbo ir poilsio režimas, įpročiai. Savarankiškai pasirinkti, kas yra teisinga, o kas ne, gali būti labai sunku, tad tam, kad būtų išvengiama klaidų, derėtų kreiptis į gydytoją. Su tuo sutinka ir žymus baleto primarijus Nerijus Juška bei jo žmona Agnė Juškienė. Abejais Agnės nėštumais rūpinosi AND klinikos gydytoja Diana Petrauskienė, kuri jau daugybę metų dirba tiek ginekologijos, tiek akušerijos srityje, o nuo 2013 m. specializuojasi kaip prenatalinės priežiūros gydytoja.

Diana Petrauskienė pasižymi savita darbo filosofija: „Gydytojas privalo atidžiai domėtis nėščiosios tyrimais, paskambinti, pasiteirauti, kaip moteris laikosi, reaguoti į kiekvieną smulkmeną. Pagal dabartinį sveikatos ministro įsakymą, nėštumą prižiūri šeimos gydytojas, o akušeris ginekologas apžiūri tik du kartus. To tikrai nepakanka, todėl AND klinijoje mes rūpinamės, kad pacientės apsilankytų dažniau“, – pasakoja Diana Petrauskienė. Tai patvirtina ir Agnė: „Šią specialistę pasirinkome neatsitiktinai – ją mums rekomendavo. Mums buvo svarbu, kad su gydytoja užsimegztų kontaktas, o pas Dianą visuomet jaučiausi sava, nesidrovėjau užduoti jokių klausimų. Pirmą kartą turėjau tokį artimą ryšį su gydytoja. Žinodavau, kad galiu skambinti bet kada ir dėl bet kokios smulkmenos.“, – džiaugiasi ji. Žmonai antrina ir Nerijus: „Ši daktarė – kaip mama. Pas ją, kaip į Bažnyčią – ir nuramina, ir viską paaiškina”.

Itin svarbu mityba ir judėjimas

Nėštumo priežiūros specialistė Diana Petrauskienė pabrėžia, kad nėščiosioms itin svarbu tinkamas maistas ir fizinis aktyvumas. „Viena didžiausių klaidų – besaikis valgymas. Reikėtų mažomis porcijomis valgyti vertingus maisto produktus, jokiu būdu ne už du. Jei nėštumas be komplikacijų, būtinas judėjimas. Tai svarbu tiek mamai, tiek vaikui“, – tvirtina gydytoja.

Su šiomis ir kitomis taisyklėmis specialistė supažindino ir Agnę: „Visus devynis mėnesius iš gydytojos girdėta informacija buvo labai naudinga. Diana atlikusi tyrimus visuomet įvertindavo, kokių medžiagų trūksta ir patardavo, ką įtraukti į savo mitybos racioną“, – pasakoja moteris. Paklausta apie fizinį aktyvumą, ji teigia, kad nėštumo metu tikrai neteko vien tik gulėti ir ilsėtis. „Iki paskutinės minutės dirbau ir studijavau magistrantūroje. Mano vyras – aktyvus, tad daug vaikščiojome, keliavome, taip pat lankiau baseiną. Tačiau prieš ko nors imdamiesi visuomet pasitardavome su gydytoja“, – pasakoja Agnė.

Nėštumas ir gimdymas – ne vien tik moters rūpestis

AND klinikos specialistė Diana Petrauskienė pabrėžia, kad už ramų laukimą atsakingas ne tik gydytojas bei nėščioji, bet ir būsimos atžalos tėtis. Šios nuomonės laikosi ir Agnė Juškienė: „Manau, jog ir vyrui moters nėštumas – stresas, bet mūsų gydytoja Diana vyrą nuteikė pozityviai, parodė, kad jis nėra pašalinis. Nėštumas yra abiejų žmonių reikalas, nes atžalos laukiame abu. Nerijus kartu eidavo ir į apžiūras – vyras turi būti šalia moters”, – sako ji. Moteris taip pat džiaugiasi, kad Nerijus buvo šalia ne tik nėštumo, bet ir abejų gimdymų metu.

Šia nepaprasta patirtimi sutinka pasidalinti ir pats Nerijus Juška: „Prieš pirmą nėštumą kilo klausimas, ar tikrai turėčiau dalyvauti gimdyme – nebuvau su tuo susidūręs, o dar visuomenėje nusistovėjusi nuomonė, kad tai – tik moters reikalas… Tačiau visgi sudalyvavau, o antrojo gimdymo metu, toks klausimas net nekilo – nes kas kitas dalyvaus, jeigu ne aš? Esu labai laimingas ir manau, kad visos su gimdymu susijusios vyrų baimės – be reikalo“, – šypsosi baleto primarijus.