Skydliaukės sutrikimai: kaip su jais kovoti? - Medicinos paslaugos jums – AND KLINIKA

Įvertinkite mūsų klinikos darbą

×

Skydliaukės sutrikimai: kaip su jais kovoti?

Skydliaukė – tai apatinėje kaklo dalyje esanti liauka, kuri reguliuoja gyvybines funkcijas. Sutrikus jos veiklai ir laiku negydant, skydliaukės ligos gali paveikti visus organus. Susidūrus su skydliaukės negalavimais, pacientai dažnai skundžiasi silpnumu, karščiavimu, širdies ritmo sutrikimais, plaukų slinkimu bei skausmu kaklo srityje.

Kodėl sutrinka skydliaukė?

Skydliaukės sutrikimai pasireiškia susilpnėjusia arba suaktyvėjusia funkcija. Šie pavojingi sutrikimai gali pasireikšti bet kokio amžiaus žmonėms, tiek vyrams, tiek moterims. Priežastys būna įvairios: paveldimumas, netinkama mityba, jodo trūkumas, stresas ir kt. Skydliaukės sutrikimai – rimta problema, nes nesiimant veiksmų, didėja cholesterolio kiekis kraujyje, rizikuojama susirgti širdies ligomis.

Norint išvengti skydliaukės negalavimų, reikėtų stengtis vengti stresinių situacijų, visavertiškai maitintis. Be to, labai svarbu reguliariai atlikti profilaktinius sveikatos tyrimus, kadangi skydliaukės ligos vystosi lėtai ir pradžioje akivaizdžių pokyčių nepastebima.

Problemos sprendimo būdai

Gydytojai atkreipia dėmesį, kad sveika skydliaukė nėra pastebima ir lengvai apčiuopiama. Pastebėjus skydliaukės padidėjimą, būtina kreiptis į gydytoją, kuris atliks reikiamus tyrimus ir nustatys, ar skydliaukės navikas gerybinis, ar piktybinis: skydliaukė ištiriama echoskopiškai ir atliekant skydliaukės hormonų tyrimus. Tuomet, jei reikia, paskiriamas efektyvus gydymas.

Yra keli skydliaukės sutrikimų gydymo būdai, priklausomai nuo individualios situacijos: gydymas radioaktyviuoju jodu, vaistais arba chirurginiu būdu. Dažnu atveju sprendžiant problemą pakanka į mitybos racioną įtraukti daugiau tokių produktų kaip šviežios daržovės ir vaisiai, lašiša ar tunas, jūros gerybės, natūralus jogurtas, liesa kiauliena, riešutai ir kt. Chirurginio gydymo prireikia tik išskirtiniais, sudėtingais atvejais.

Susirūpinti skydliaukės veikla labai svarbu, nes nuo jos darbo priklauso mūsų savijauta, išvaizda, kūno masė bei vaisingumas. Įsisenėjusi liga gali sukelti komplikacijas ir apsunkinti gydymą. Susidūrus su skydliaukės sutrikimais, svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją endokrinologą ir atlikti kontrolinius skydliaukės hormonų tyrimus.