Dėmesio, mieli pacientai!

AND klinika yra sudariusi sutartis su Teritorinėmis ligonių kasomis dėl dantų protezavimo teikimo senjorams. Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto, atsižvelgiant į faktines dantų protezavimo išlaidas, visiškai baigus dantų protezavimą.

2021 m. pokyčiai:

 1. Nebelieka asmenų, laukiančių protezavimo paslaugų, eilės. Tai reiškia, kad Jūsų odontologas patikrins, ar galite gauti kompensavimą, užpildys visus reikiamus dokumentus ir suves Jūsų informaciją į sistemą, ir Jums išduos dokumentą, su kuriuo galima nedelsiant pradėti dantų protezavimo darbus AND klinikoje.
 2. Jums nebereikia registruoti gauto dokumento iš odontologo ir nereikia laukti jokio laiško iš Ligonių kasų.
 3. ompensuojamas dantų protezavimo paslaugas asmuo galės gauti tik gydymo įstaigoje, turinčioje sutartį su TLK. Nebelieka galimybės pacientams gauti dantų protezavimo paslaugas bet kurioje odontologijos įstaigoje, kai išlaidas apmokėdavo savo lėšomis ir vėliau kreipdavosi į TLK dėl kompensacijos išmokėjimo.
 4. Kompensacijos dydžiai ir sąlygos nepasikeitė.
 5. Jei norite gauti didesnę kompensaciją protezavimui, vis tiek reikalingas gydytojų konsiliumas. Tolimesni etapai visi tokie patys.

Nuoroda į SAM dokumentą: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.01E20DFB16B4/zvdKJgogoY

Vadovaujantis Dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau – PSDF) biudžeto tvarkos aprašu, AND klinikoje teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi senatvės pensijos amžiaus sulaukę pacientai, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu.

Asmeniui, turinčiam teisę gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas ir kuriam buvo nustatytas dantų protezavimo pagrįstumas, nebereikės rašyti prašymo jį įtraukti į laukiančiųjų sąrašą, sulaukti teritorinių ligonių kasų (TLK) patvirtinimo apie įtraukimą ir kt.

Asmuo iš karto bus informuotas apie teisės gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas įgijimą – įstaiga privalės išduoti tai patvirtinantį informacinį pranešimą ir galės kreiptis į pasirinktą gydymo įstaigą, turinčią sutartį su TLK.

Nuo 2020 m. balandžio 1 d. dantų protezavimo paslaugų senjorams išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto pagal faktines šių paslaugų išlaidas, skiriant ne daugiau kaip (bazinės kainos 1 balas lygus 1,112 Eur):

 1. Pensininkams, kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, ir tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio), – iki 504,81 balo (iki 561,35 Eur);
 2. Pensininkams, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio, – iki 1 553,24 balo (iki 1727,20 Eur – nustato konsiliumas);
 3. Taip pat ir kitiems pacientams: vaikams, kurių kramtymo sistema dar vystosi, kai protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartiniais apsauginiais metaliniais vainikėliais, – iki 257,63 balo (iki 286,49 Eur); vaikams, kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, kai protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus, – iki 1 553,24 balo (iki 1727,20 Eur – nustato konsiliumas); asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, jei po taikyto specifinio (spindulinio ir (ar) chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, – iki 504,81 balo (iki 561,35 Eur);

Pacientas, 2020 metais parašęs prašymą įtraukti į laukiančiųjų sąrašą ir sulaukęs teritorinių ligonių kasų (TLK) patvirtinimo apie įtraukimą, priimamas senąją tvarka.

Gavęs TLK pažymą, asmuo atvyksta į vieną iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų, sudariusių sutartį su TLK, ir su gydytoju odontologu pasirašytinai suderina dantų protezavimo paslaugų teikimo laiką, mastą, planą ir kitas šių paslaugų teikimo sąlygas. Per vieną dantų protezavimo etapą (laikotarpis, per kurį asmuo gauna visas su gydytoju odontologu suderintas dantų protezavimo paslaugas) turi būti atkurta minimali kramtymo funkcija. Dantų protezavimo paslaugos turi būti suteiktos per 3 metus nuo TLK pažymos išrašymo dienos.

Atkreipiame dėmesį, kad:

 1. Paslaugos kompensavimo už didžiausią galimą sumą (iki 1553,24 Eur) reikiamumą visais atvejais nustato gydytojų konsiliumas.
 2. Jeigu Jums taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, dantys protezuojami be eilės.
 3. Prašymai gauti kompensaciją už savo lėšomis atliktas dantų protezavimo paslaugas ne eilės tvarka (kai siekiama ją gauti greičiau arba atidėti jos skyrimo terminą) netenkinami.
 4. Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats.

Pacientai pakartotinai į sąrašą gali būti įrašyti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos.

Detalesnė ir visada atnaujinama informacija apie kompensavimo tvarką senjorams ir kitiems pacientams skelbiama TLK ir VLK interneto svetainėse: https://www.vilniaustlk.lt/ ir http://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/sveikatos-prieziuros-paslaugos/dantu-protezavimas.

Jei turite klausimų - skambinkite :

+37065019911