5 dažniausios ginekologinės ligos. Kaip jų išvengti?
2019.11.20

5 dažniausios ginekologinės ligos. Kaip jų išvengti?

Ginekologiniai susirgimai neretai tampa tikrų tikriausiu nervų karu ir ištvermės testu. Ramybės neduoda visa virtinė problemų: baimė dėl pasireiškusių simptomų, nemalonūs pojūčiai, skausmas, nežinomybė… Ar atsidursite tokioje nepavydėtinoje situacijoje, dažnu atveju priklauso tik nuo Jūsų.  Kaip tinkamai pasirūpinti savo intymia sveikata? Dažniausios ginekologinės ligos Pirmieji ir akivaizdžiausi ginekologinių ligų simptomai yra pakitusios makšties išskyros, nemalonus kvapas, niežėjimas, perštėjimas tarpvietėje, skausmas pilvo apačioje ar lytinių santykių metu ir kt. Kiekvienai ligai, infekcijai būdingi skirtingi simptomai ir, žinoma, taikomas individualus gydymas. Pastebėjusios bent vieną iš išvardytų požymių, tiesiu taikymu keliaukite pas ginekologą, kuris Jus apžiūrės, atliks reikiamus tyrimus ir padės išsivaduoti iš kančių.

  1. Mėnesinių ciklo sutrikimai. Mėnesinės gali tapti nereguliarios arba visai išnykti dėl kelių priežasčių: didelio streso, nepilnavertės mitybos, kiaušidžių funkcijos sutrikimo ir kt. Jeigu mėnesinės vėluoja 7-10 dienų, kreipkitės į gydytoją.
  1. Vaginalinė kandidozė. Šios grybelinės infekcijos požymiai yra niežulys ir paburkimas išorinių lytinių organų srityje, deginimo pojūtis makštyje, tirštos, baltos išskyros iš makšties ir kt. Ligos priežasčių gali būti įvairių, tačiau viena pagrindinių – nusilpęs imunitetas.
  1. Gimdos mioma. Ši liga puola esant sutrikusiai lytinių hormonų pusiausvyrai. Liga gali nesukelti jokių pastebimų simptomų, o jeigu miomos yra įaugusios į gimdos gleivinę, tuomet gali pasireikšti gausios mėnesinės. Didėja mažakraujystės, nevaisingumo ar persileidimo rizika.
  2. Endometriozė. Ligą sukelia moteriškų lytinių hormonų sutrikimai. Endometriozė pasireiškia nereguliariomis, skausmingomis mėnesinėmis, skausmu pilvo apačioje, rudomis išskyromis. Negydoma liga gali sukelti nevaisingumą, taip pat, gali susiformuoti kiaušidžių cistos.
  3. Kiaušidės cista. Nereguliarios, skausmingos mėnesinės, skausmas pilvo apačioje, dažnas tuštinimasis, šlapinimasis – tokie simptomai galimai išduoda apie patologinį darinį kiaušidėje. Dažniausiai šis darinys nėra piktybinis. Priklausomai nuo situacijos, cistą gali prireikti operuoti.

Kaip išvengti ginekologinių susirgimų? Auksinė taisyklė, norint visapusiškai pasirūpinti lytine sveikata – reguliarūs vizitai pas gydytoją ginekologą. Būtent vengimas laiku apsilankyti pas ginekologą yra didžiausia klaida, atvedanti moteris iki kančių. Net ir pastebėjusios tam tikrus pakitimus, moterys yra linkusios juos ignoruoti ir naiviai tikėtis, kad problema išsispręs savaime. Neabejotinai, laukimas situaciją tik pablogina. Profilaktiškai apsilankydamos pas ginekologą bent kartą per metus, užkirsite kelią ginekologiniams susirgimams. Leiskite savo moteriškumui skleistis gražiausiomis spalvomis.