Ar kramtomoji guma tikrai naudinga dantims?
2022.08.30

Ar kramtomoji guma tikrai naudinga dantims?

Norėdami atsikratyti blogo burnos kvapo, įprantame kramtyti kramtomąją gumą. Nors atrodo, kad kramtydami gumą padedame savo dantims, daug cukraus turinti guma gali būti kenksminga. Ar kramtomoji guma iš tikrųjų naudinga dantims?

Prastas burnos kvapas

Blogas burnos kvapas išties didžiajai daliai pacientų kelia diskomfortą. Dažniausiai nemalonus burnos kvapas signalizuoja kur kas rimtesnes sveikatos problemas.

Pirmiausia, blogas burnos kvapas gali atsirasti tada, kai nekokybiškai suvirškinamas maistas. Taip pat nemalonus burnos kvapas gali atsirasti dėl skrandyje atsiradusios bakterijos. Tokiu atveju vertėtų apsilankyti pas gydytoją, atlikti tyrimus, o svarbiausia – sureguliuoti mitybą ir vartoti daugiau vaisių, daržovių, vitaminų, mineralų bei vengti riebaus maisto, persivalgymo.

Prastas burnos kvapas dažnai signalizuoja ir apie kai kurias burnos ertmės ligas arba rūkymą. Šios nemalonios problemos galima išvengti reguliariai atliekiant profesionalią burnos higieną, subalansuojant mitybą ir kruopščiai prižiūrint dantis namuose.

Kada kenksminga?

Įprastinės kramtomosios gumos sudėtyje paprastai yra daug cukraus. Nuolat kramtant gumą burnoje natūraliai kaupiasi daugiau seilių, o tai signalizuoja virškinamajai sistemai, kad reikia pradėti virškinti, nors skrandyje nėra maisto. Tokiu būdu besaikis gumos kramtymas gali lemti skrandžio opų susiformavimą.

Verta paminėti ir tai, kad kramtant gumą aktyviai dirba kramtomieji raumenys. Pernelyg didelis kramtomųjų raumenų aktyvumas kai kuriais atvejais lemia dantų griežimą (bruksizmą).

Kada naudinga?

Iš esmės kramtomoji guma dantims nėra kenksminga. Ji padeda greitai panaikinti bakterijų skleidžiamą blogą kvapą, kadangi kramtant gumą išsiskiria seilės, kurios neutralizuoja rūgštis ir pašalina nereikalingus maisto likučius. Be to, kramtant kramtomąją gumą galima atsikratyti kasdienės įtampos.

Visgi beveik visose populiariausių kramtomųjų gumų sudėtyse yra daug cukraus. Visiems, mėgstantiems kramtyti gumą, derėtų rinktis becukrę kramtomąją gumą, kuri savo sudėtimi nėra kenksminga dantims ir lygiai taip pat efektyviai padeda apsisaugoti nuo prasto burnos kvapo.

Taigi, kramtomoji guma gali būti ir naudinga, tačiau ją kramtyti reikėtų saikingai, o prieš perkant pasidomėti sudėtimi. Kviečiame atvykti į „AND kliniką“ ir sužinoti daugiau naudingų patarimų apie burnos higieną!