Individualizuota hormoninė kontracepcija
2018.05.22

Individualizuota hormoninė kontracepcija

Pasaulyje hormoninė kontracepcija – vienas populiariausių pasirinkimų, norint apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, o spiralė – viena populiariausių ir efektyviausių priemonių. Įsidėjus spiralę, Jums nebereikės baimintis pamiršti išgerti tabletę – galėsite būti ramios, kad esate visiškai saugios. Tikimybė nelauktai pastoti įsidėjus spiralę – beveik 30 kartų mažesnė negu geriant kontraceptines tabletes. Nors spirales visame pasaulyje išbando vis daugiau moterų, kai kurioms šis kontracepcijos metodas vis dar kelia baimę ir nepasitikėjimą. AND klinikos gydytojos ginekologės išsklaido abejones, ir atsako į 2 dažniausiai užduodamus klausimus apie hormonines spirales:  

1.   Kaip veikia hormoninė spiralė?    Atsako gydytoja ginekologė Olga Bogdanovienė: Spiralės veikimo principas – į gimdą mažomis dozėmis išskiriamas hormonas progestinas, užtikrinantis apsaugą nuo nėštumo. Bėgant laikui menstruacijos gali būti lengvesnės – trumpesnis kraujavimas, mažesnis skausmas. Spiralė „Mirena“ nuo nepageidaujamo nėštumo saugo 5 metus, o mažesnėmis hormonų dozėmis pasižyminčios minispiralės „Fleree“, rekomenduojamos jaunoms, negimdžiusioms moterims, veikimas – 3 metai.        

2.   Ar tiesa, kad spiralė turi neigiamą šalutinį poveikį? Atsako gydytoja ginekologė Diana Petrauskienė: Daugelis apklausų rodo, jog moterys dažnai laikosi nepagrįstų nuostatų: svorio augimas, vaisingumo mažėjimas, odos pakitimai, sumažėjęs libido ir įvairūs sveikatos sutrikimai neteisingai siejami su hormonine kontracepcija. Kaip teigia tyrimai, hormoninė kontraceptinė spiralė neturi įtakos moters svoriui, o netrukus po jos vartojimo nutraukimo moterys sėkmingai pastoja ir išnešioja kūdikį. Tam, kad atsikratytumėte baimių, siūlome kreiptis į profesionalus – AND KLINIKA ginekologus specialistus. Jų komanda mielai atsakys į Jūsų klausimus ir rekomenduos Jums tinkamiausią kontracepcijos metodą.