Kada gydant dantų šaknų kanalus naudojamas mikroskopas?
2022.06.28

Kada gydant dantų šaknų kanalus naudojamas mikroskopas?

Kiekvienas supranta, kad kartais darbų kokybė priklauso ne tik nuo juos atliekančio specialisto talento, bet ir nuo naudojamų medžiagų bei technikos. Tai ypač aktualu, kalbant apie burnos sveikatą. Be profesionalaus mikroskopo neįmanoma atlikti kokybiško dantų šaknų kanalų gydymo, nes plika akimi nematomos priežastys ne retais atvejais sukelia itin rimtas ir papildomų išlaidų bei laiko reikalaujančias dantų sveikatos problemas.

Odontologijoje mikroskopas dažniausiai panaudojamas, būtent gydant dantų šaknų kanalus. Čia jis reikalingas, nes dantų kanalai yra labai smulkūs: jų ilgis varijuoja nuo 10 iki 20 mm, o siauriausiose vietose darbinė endodontinė sritis gali apimti vos 0,3–0,6 mm. Bet koks netikslus mechaninis veiksmas šaknyje ar neatsargiai į ją įvestas įrankis gali sukelti danties šaknies skilimą. Mikroskopas taip pat padeda atrasti dantų kanalus bei dantų šaknų mikropažeidimus.

Dar viena mikroskopo nauda – jis padidina matymo lauką, kanaluose darbuojantis ultragarsu, kai juo iš dantų kanalų reikia pašalinti plombines medžiagas ar kitus svetimkūnius, galinčius sukelti uždegimą.

Mikroskopas naudojamas ir kai tenka gydyti vidinius danties audinius, endodontiškai atverti infekuotos danties ertmes, pulpas, valyti uždegimus, pašalinti danties nervą.

Todėl rinkdamiesi odontologijos kliniką, turėtumėte įvertinti, ar ji turi mikroskopą, kuriuo odontologas galėtų pasinaudoti bet kurios procedūros metu. Juk nėra abejojančių, kad problemos diagnozavimas mikroskopo pagalba ir jos pašalinimas iš karto yra kur kas geriau nei korekcijos vėliau.

Džiaugiamės, kad „AND klinikoje“ turime pažangų mikroskopą, kurį visuomet gali pasitelkti mūsų odontologai, kad patikėdami dantų gydymą mums, galėtumėte būti tikri, jog viskas bus atlikta nepriekaištingai tiksliai.