Kaip prižiūrėti vaikų dantis?
2017.07.25

Kaip prižiūrėti vaikų dantis?

Šiuolaikinė odontologija

Dantų gydyme ir kasdienėje priežiūroje talkina visi specialistai – gydytojai odontologai, ortopedai, burnos higienistės, ortodontė, periodontologė. Atstatome prarastus dantis, implantuojame, pakeliame sąkandį, atliekame estetinį plombavimą, protezuojame, šaliname protinius dantis. Panoraminės ir dentalinės nuotraukos atliekamos diagnostikos ir gydymo kontrolės tikslais. Senjorams ir paaugliams iki 18 metų siūlome protezavimo galimybę su Ligonių kasų kompensavimu. Vaikams – išskirtinai rūpestinga dantų priežiūra: silantavimas fluoro želė, gyd. odontologo apžiūros. Vaikučiai pas odontologą lankosi noriai, nes viso gydymo metu žiūri filmukus. 

Tėvai turi suprasti, kad tai, ar vaikų dantys bus sveiki ar pažeisti ėduonies, priklauso nuo jų pačių pastangų. Ne atsitiktinai dantų ėduonis ir apydančio ligos vadinamos elgsenos ligomis. Kitaip tariant, jos yra netinkamos žmogaus elgsenos pasekmė. Labai svarbu, kad pirmąjį kartą vaikas ateitų pas gydytoją odontologą ne tada, kada jam skauda, o tik apžiūrai, pažinčiai ir pokalbiui su gydytoju. Dažniausiai tėveliai yra pirmieji, suteikiantys vaikui supratimą apie dantų gydymą, todėl būtina tinkamai pateikti vaikui savo patyrimą. Svarbu, kad Jūs kuo daugiau pasakotumėte, jog gydyti dantukus smagu, galima paieškoti knygelių ar filmukų, kuriuose dantų gydymas žaismingai pavaizduotas. Geras būdas pasirengti vizitui pas dantų gydytoją – pažaisti su vaiku „odontologą namuose“. Vaikams ypač pravartu stebėti vyresnių brolių, seserų, tėvų dantų apžiūras ar tinkamai parinktas nesudėtingas gydymo procedūras. Tai galimybė vaikui susipažinti su odontologijos kabinetu, jo darbuotojais, medžiagomis. Po šio apsilankymo Jūsų vaikas nustos bijoti gydytojo ir specialistas jam taps draugu ir jo dantukų globėju. Profilaktiškai vaikai ir tėvai pas gydytoją odontologą turi lankytis ne rečiau nei kas pusę metų.

Pieninių dantų priežiūra ir jos svarba

Nuo pat vaiko gimimo, kai pradeda dygti pirmieji pieniniai dantys, turi būti rūpinimasi burnos sveikata. Dažniausiai pasitaikanti liga, kuri nėra genetiškai paveldima – dantų ėduonis (kariesas). Ją sukelia burnoje esančios bakterijos, jei vaikas nevalo arba blogai nuvalo dantų apnašas. Todėl vaikai nuo pat mažų dienų turi būti pratinami valyti dantis.