Kelionės Covid-19 metu: kaip ilsėtis saugiai?
2021.04.22

Kelionės Covid-19 metu: kaip ilsėtis saugiai?

Gerokai užsitęsęs koronavirusas ne vienam sujaukė kelionių ir atostogų planus. Nepaisant pandeminės situacijos, gyvenimas nestoja, todėl vis daugiau žmonių leidžiasi į suplanuotas keliones už Lietuvos ribų. Ko imtis, siekiant užtikrinti ne tik gerus atostogų įspūdžius, bet ir savo bei artimųjų saugumą?

Būtina atlikti namų darbus

Specialistai pastebi, kad, nepaisant suvaržymų, noras keliauti išaugo. Tuo pačiu daugėja ir kelionių pasiūlymų. Tačiau COVID-19 akivaizdoje, sienos kirtimas yra kiek sudėtingesnis nei anksčiau ir reikalauja išankstinio pasiruošimo. Kaip atrodo kelionės į užsienį ir kokius namų darbus būtina atlikti keliautojams?

Būtina atkreipti dėmesį, kad planuojant kelionę lėktuvu, įprastų skrydžio dokumentų neužteks. Keliauti galima tik pateikus neigiamą PGR, TMA, RT-LAMP ar kito tokio pat patikimumo lygio testą su pažyma, parengta anglų kalba. Testas turi būti atliktas ne vėliau kaip 72 valandos iki skrydžio. Skrendant į daugumą šalių, negalioja jokios išimtys, t. y. testus privalo darytis visi asmenys, tarp jų – ir vaikai nuo 6 metų, nepriklausomai nuo pasiskiepijimo ar COVID-19 persirgimo fakto.

Keliaujant į daugelį šalių, oro uoste taip pat būtina pateikti specialų QR kodą. Šis gaunamas užpildžius specialią keliautojų anketą internete ir sugeneruojamas 72 val. iki skrydžio.

Išsigąsti minėtų reikalavimų ir atidėti išvykos tikrai neverta! AND klinikoje teikiame šias paslaugas keliautojams:

  • Greitieji testai – atliekame greituosius antigenų, antikūnų, PGR testus. Testas bus neskausmingas, o rezultatą sužinosite visai netrukus!
  • Pažymos – parengiame specialias, visus tarptautinius standartus atitinkančias pažymas anglų kalba apie atliktus testus, kurias galėsite pateikti oro uoste.

Kviečiame keliauti saugiai! Atlikite testus ir gaukite pažymą AND klinikoje!