Ligos neatostogauja: kaip išvengti negalavimų vasarą?
2020.07.03

Ligos neatostogauja: kaip išvengti negalavimų vasarą?

Vasara – laikas, skirtas kelionėms, maudynėms ežere, maistui gamtoje ir kitiems gyvenimo malonumams. Kad ir kaip būtų liūdna, ligos neatostogauja. Atsipalaidavus, jos gali smogti dar skaudžiau. Tad kokie susirgimai mūsų tyko šiltaisiais mėnesiais ir kaip jų išvengti? Plati rizikų puokštė

  • Traumos – vasarą daugelis mėgaujasi aktyvia veikla – nuo krepšinio iki sklandytuvų sporto. Statistika rodo, kad šiltuoju metų laiku nutinka daugiausiai su sportu ir laisvalaikiu susijusių traumų. Norint minimalizuoti traumų rizika, patariama gerai įvertinti savo fizines galimybes ir vengti rizikingų veiksmų.
  • Nudegimai – vitaminas D naudingas kiekvienam, tačiau be saiko mėgaujantis saule, oda nuolat traumuojama UV spindulių. Žalingą saulės poveikį neutralizuoja apsauginiai kremai su UV filtru: kremą ant odos reikėtų teptis storu sluoksniu, kas dvi valandas pasitepti pakartotinai. Vidurdienį saulės derėtų vengti net ir naudojant apsauginį kremą.
  • Perkaitimas – termometro stulpeliui perkopus 30 laipsnių, būtina riboti savo fizinį aktyvumą. Laiką leiskite vėsiose patalpose, dienos darbus lauke atlikite anksti ryte arba vėlai vakare, lauke dėvėkite galvos apdangalą, venkite alkoholio, riebių, kaloringų patiekalų.
  • Peršalimas – čiaudulys, gerklės maudimas, tekanti nosis kamuoja ne tik rudenį ar žiemą. Šiuos simptomus vasarą pajutę pacientai dažnai suklysta, manydami, kad užpuolė alergija. Tačiau radikali temperatūrų kaita – ledukais atšaldyti gėrimai, kondicionierius, nusilpęs imunitetas gali prišaukti vasarinį peršalimą. Užsitęsęs negalavimas sukelia rimtas komplikacijas – bronchitą, sinusitą ir net plaučių uždegimą, todėl pastebėjus peršalimo simptomus, gerkite daug skysčių, vartokite daugiau vitamino C, sumažinkite fizinį aktyvumą, o vakarais galite atlikti inhaliacijos procedūrą.
  • Vabzdžiai – naktį prie ausies zyziantis uodas ar pikniku gamtoje susidomėjusi bitė nieko gero nežada. Įgėlimai mažų mažiausiai nemalonūs, tačiau kraštutiniu atveju gali sukelti net alerginę reakciją ir užbaigti atostogas ligoninėje. Vabzdžių išvengti padeda apsauginiai repelentai, kelnės ir rūbai ilgomis rankovėmis. Nuo erkių platinamo erkinio encefalito geriausiai apsaugo skiepai.
  • Augalai – vasaros mėnesiais žiedadulkes barsto ir veši daugybė alergizuojančių augalų. Nuo kvėpavimo takus dirginančio motiejuko ir pelyno iki rankas deginančio sosnovskio barščio… Negana to, vasarą raudonus kaulavaisius sirpina nuodingiausias augalas Lietuvoje: gražus, bet pavojingas paprastasis žalčialunkis, kurio uogų dozė gali baigtis net mirtimi. Patartina neskinti ir neliesti nepažįstamų augalų bei uogų, po pievas braidžioti tik su ilgomis kelnėmis.

Pagalba šalia Jūsų Apsaugos priemonės padeda ne visada. Peršalote, užpuolė alergija ar jaučiate kitokį negalavimą? Laukimas gali būti pavojingas. Kviečiame nedelsti ir pasikonsultuoti su AND klinikos gydytojas jau šiandien! Šiuo metu klinikoje nėra eilių, todėl priimsime Jus nedelsdami. Patarsime ir suteiksime greitą, kokybišką gydymą. Savo sveikatą puoselėkite AND klinikoje – kad vasara džiaugtumėtės be rūpesčių.