Nėštumas per karantiną. Ko tikėtis?
2020.04.22

Nėštumas per karantiną. Ko tikėtis?

Regis, pasaulis neribotam laikui nuspaudė pauzės mygtuką. Atsisakėme pramogų ir užsidarėme namuose. Tačiau gyvenimas toli gražu nestovi vietoje. Tai kaip niekas gerai supranta kūdikio laukimu gyvenančios moterys. Kokie pokyčiai koronaviruso akivaizdoje laukia nėštumo ir gimdymo metu, bei kaip apsisaugot šiuo laikotarpiu?

Kaip apsisaugoti? Nėštumo metu moters organizme vyksta fiziologiniai ir imunologiniai pokyčiai. Jie gali padidinti imlumą virusinėms kvėpavimo takų infekcijoms, tarp jų – ir koronavirusui. Dėl šios priežasties nėščiosios turi laikytis saugumo priemonių: karantino metu konsultuotis su medikais nuotoliniu būdu. Visi tyrimai šiuo laikotarpiu sutrumpinti iki būtiniausių veiksmų atlikimo ir svarbiausios informacijos aptarimo. Kiekviena nėščioji, likus bent dviem savaitėms iki gimdymo, turi būti namuose ir vengti socialinių kontaktų. Tik taip sumažinsite užsikrėtimo riziką.

Ragina palaikyti ryšį Karantino metu pacientų lankymas ligoninėse ir klinikose uždraustas. Tai galioja ir būsimoms mamoms. Toks sprendimas priimtas siekiant apsaugoti tuos, kurie atsidūrė kovos su virusu fronto linijoje: medicinos personalą, kitas nėščiąsias, naujagimius ir ligoninių pacientus apskritai. Juk gydymo įstaigos patenka tarp COVID-19 židinių. Nors dalyvauti gimdymo metu artimieji negalės, medikai skatina palaikyti ryšį virtualiai. Tiek apžiūros, tiek gimdymo metu būsima mama su artimaisiais gali bendrauti vaizdo ir garso priemonėmis, transliuoti jiems gimdymą. Nors virtualus bendravimas nepakeis tiesioginio kontakto, tokiu būtu bus apsaugoti aplinkiniai ir puoselėjamas artimas ryšys.

Kaip pasiruošti gimdymui? Gimdymas – ypatingas momentas, kuriam reikia fizinio ir emocinio pasiruošimo. Dabartinėmis sąlygomis tai dar svarbiau. Pateikiame patarimus, kurie būsimai mamai padės pasijausti geriau:

  • Pabandykite atsakyti sau į klausimą „ko gimdymo metu bijau labiausiai?“ ir dar iki prasidedant gimdymui pasistenkite suprasti, kiek šis nerimas realus ir kaip galite jį įveikti.
  • Apsiginkluokite emocinės savipagalbos priemonėmis – tai gali būti relaksacijos pratimai, sėkmės ritualai ar ramybę teikiantys talismanai. Svarbiausia, kad Jūs jaustumėtės kaip galima geriau
  • Tikėkite savimi ir savo kūnu. Kai kurių mokslinių tyrimai rodo, kad gimdydamos vienos moterys tai atlieka greičiau, lengviau ir patiria mažiau skausmo.

Turite klausimų, norite pasikonsultuoti? Jūs ne viena. Visų būsimų mamų laukia AND klinikos akušerės-ginekologės. Kviečiame apsilankyti internetinėje konsultacijoje, kur atsakysime į visus rūpimus klausimus. Palaikykime ryšį!