Pasiruošimas dantų implantacijai: ką reikėtų žinoti?
2022.04.22

Pasiruošimas dantų implantacijai: ką reikėtų žinoti?

Dantų implantacija apipinta mitais, susijusiais ne tik su skausmu, bet ir su sudėtingu implantų prigijimu ar net galimu dantų implantų atmetimu, todėl nemažai žmonių šią procedūrą vis atidėlioja. Tačiau baimes geriausiai išsklaido faktai, kuriais ir pasidalinsime šiame straipsnyje.

Visų pirma, dantų implantacija nėra sudėtinga ir skausminga procedūra, kaip kartais manoma. Ją galima būtų prilyginti danties rovimo operacijai. Prieš procedūrą yra atliekamas vietinis nuskausminimas, todėl operacijos metu pacientas jaučia tik adatos dūrį, o vėliau – nedidelę vibraciją į kaulą.

Pacientas, kuriam atliekama paprasta, vieno danties implantacija, po jos nieko neįprasto nejaučia, dažnai jam net neprireikia skausmą malšinančių vaistų. Jeigu atliekama kaulo atkūrimo procedūra – augmentacija arba vienu metu yra sriegiama daugiau nei vienas implantas, gali atsirasti skausmas ir patinimas. Tada pacientui tenka gerti skausmą malšinančius vaistus, kartais būna skiriami antibiotikai. Po operacijos atsiradusią žaizdą taip pat reikia skalauti antiseptiniais tirpalais.

Antra dažna baimė, susijusi su implantacijos procedūra, yra nerimas, kad implantas neprigis. Čia svarbiausi faktoriai yra chirurgo profesionalumas ir implantų kokybė. „AND klinikoje“ dantų implantaciją atlieka patyrę implantologijos specialistai, naudojantys kokybiškus, visame pasaulyje pripažinto šveicarų gamintojo „Straumann group“ dantų implantus, pasižyminčius ypatingai aukštais prigijimo rodikliais.

Siekiant išvengti infekcijų ir komplikacijų, prieš dantų implantaciją rekomenduojama atlikti profesionalią dantų higieną, kad būtų pašalintos dantų apnašos, akmenys bei bakterijos. Dėl uždegimų rizikos, taip pat rekomenduojama iki implantacijos išgydyti problemines burnos ertmės vietas.

Implantų prigijimas ir ilgaamžiškumas, žinoma, priklauso ir nuo asmeninių paciento pastangų – po implantavimo būtina rūpestinga burnos ertmės priežiūra. Valykite dantis bent porą kartų per dieną (ryte ir vakare), naudokite tarpdančių siūlą ir burnos skalavimo skystį. Nepamirškite naudoti liežuvio valiklio, o kas 4-6 savaites tiek jį, tiek dantų šepetėlį pakeiskite nauju. Taip pat du kartus per metus rekomenduojama atlikti profesionalią dantų higieną.

Turite daugiau klausimų, susijusių su implantavimo procedūra? Užsukite į „AND kliniką“ ir mes į juos atsakysime!