Pasirūpinkite savo oda šaltuoju laikotarpiu
2017.08.18

Pasirūpinkite savo oda šaltuoju laikotarpiu

Odos sveikata ir grožis reikalauja nuolatinių pastangų. Artėjant šaltajam sezonui, susiduriame su vis kitokiais iššūkiais. Vėjas ir temperatūrų skirtumai sausina odą, silpnina nagus bei plaukus. Vasarą labiau atsipalaiduojama, ne taip intensyviai prižiūrime savo odą, o gaunama saulė vasaros metu ne itin teigiamai veikia mūsų odą – sausina, pažeidžia odos imuninę sistemą, UV spinduliai prasiskverbia iki kiekvienos odos ląstelės. Taip keičiama kolageno sintezė, kraujagyslių būklė. Rudenį moterys dažniausiai skundžiasi išsausėjusia oda, padidėjusiu raukšlėtumu, poringumu, pigmentinėmis dėmemis. Svarbu atrasti išorės ir vidaus balansą, t.y. organizmui reikia daug specifinių medžiagų: nesočiųjų riebalų rūgščių, hialurono rūgšties, mikrooelementų, kurie palaiko odos imuninės sistemos veiklą. Svarbiausia atminti, jog reikia:

  • Atitinkamai rinktis priemones rudeniui. Negalima daryti klaidos ir rinktis tas pačias priežiūros priemones, kokias naudojame vasarą. Rudenį reiktų rinktis tas priemones, kurios maitina mūsų odą. Rinkitės kremą, atitinkanti Jūsų odos tipą, taip pat atšalus orams verčiau rinktis riebesnį maitinamąjį kremą.
  • Tinkamas maistas. Odai naudingiausi – obuoliai ir vynuogės, kadangi juose gausybė naudingų medžiagų. Obuoliuose gausu kalcio, magnio, geležies, vitaminų C, E, B. O vynuogėse aptinkama iki 150 įvairiausių reikalingų mūsų odai medžiagų, tokių kaip geležis.
  • Saugokime odą. Rudenį pradėjus vaikščioti į soliariumus, būtina reguliariai šveisti ir drėkinti odą, taip pat tinkamai apsaugoti nuo šalčių, vėjo ir kt.).