Pavasarinis nuovargis: kaip išvengti šios būsenos?
2019.04.30

Pavasarinis nuovargis: kaip išvengti šios būsenos?

Pavasarį gamta bunda, o mes, atvirkščiai, mielai susirangytume lovose. Kyla klausimas, kodėl pavasarį nusilpsta žmogaus organizmas? Jėgų trūkumą sukelia po žiemos ligų nualintas organizmas, vitaminų ir saulės stoka. Tokią savijautą gydytojai vadina pavasariniu nuovargiu. Kokios priežastys sukelia pavasarinį nuovargį? Pavasarinis nuovargis – natūrali organizmo būsena: žmogaus vidinis laikrodis persiprogramuoja iš lėto. Žinoma, organizmo reakcija į orų permainas priklauso ir nuo to, kaip savo sveikata rūpinomės šaltuoju metų periodu. Pavasarinis imuniteto nusilpimas nereiškia, kad imunitetui įtaką daro metų kaita. Prasta savijauta, energijos stoka  signalizuoja apie tam tikrų medžiagų trūkumą mūsų organizme. Ko trūksta mūsų organizmui?

  • Geležies trūkumas. Jei jaučiate mieguistumą, silpnumą, slenka plaukai, lūžinėja nagai, o oda atrodo išblyškusi, labai tikėtina, kad stokojate šios itin svarbios medžiagos, padedančios pernešti deguonį.
  • Jei dėl gausos darbų, streso, perpildytos dienotvarkės organizmas negauna bent 7 valandų miego per parą, gali pasireikšti nuovargis, dirglumas, nuotaikų kaita, koncentracijos stoka, prasta atmintis.
  • Vitaminų stoka. Šaltuoju metų laiku organizmui ne tik stinga iš saulės gaunamo vitamino D, bet ir kitų vitaminų. Vitaminai C, B ir E ypač reikalingi energijos gamybai. Be to, šie vitaminai stiprina imuninę sistemą, gerina kraujotaką ir palaiko organizmo gyvybingumą. Taip pat, jie ypač svarbūs tokiems procesams kaip smegenų veikla, medžiagų apykaita.
  • Mitybos disbalansas. Žiemos metu ypač sunku organizmą aprūpinti žaliomis daržovėmis ir vaisiais, pasirūpinti subalansuota ir visaverte mityba, tad jaučiamą energijos trūkumą kompensuojame angliavandeniais ir cukrumi, kurie suteikia trumpalaikės energijos, tačiau išbalansuoja organizmą bei imuninę sistemą.

Kaip išvengti pavasarinio nuovargio? Pavasarinis nuovargis – ne liga, o organizmo nusilpimas, nuovargiu ir silpnumu pasireiškiantis vitaminų poreikis. Norint pavasarį išvengti šios organizmo būsenos, būtina vartoti kuo daugiau lapinių ir ankštinių daržovių, įvairių sėklų, šviežių vaisių. Taip pat, labai svarbus fizinis aktyvumas, reguliarus maitinimasis, tinkamas miego režimas ir grynas oras. Siekiant greito organizmo atsistatymo, visų pirma, reikalingas sąmoningumas ir pastangos. Svarbu įsiklausyti į save, stebėti organizmo siunčiamus signalus ir stengtis keisti gyvenimo būdą. Jei jaučiate nepaaiškinamą nuovargį, būtina apsilankyti pas gydytoją, kuris padės išsiaiškinti, kokios priežastys sukelia nuovargį ir patars, kaip šią problemą spręsti. Pirmiausia rekomenduotume kreiptis į šeimos gydytoją, kuris nuo A iki Z išsiaiškins viską apie Jūsų gyvenimo būdą, paskirs reikiamus tyrimus ir prireikus nukreips pas kitus specialistus arba paskirs tam tikrus medikamentus ar atstatomąsias procedūras. Jeigu nuovargio ir silpnumo priežastis – geležies stoka, greitas bei patogus būdas atsistoti ant kojų – geležies infuzijos. Procedūros metu geležies preparatas lašeliniu būdu sulašinamas į veną, tad procesas yra be galo paprastas ir neskausmingas. Šis inovatyvus metodas leidžia visiškai kompensuoti geležies trūkumą skyrus vos 1-2 infuzijas. Jeigu prasta savijauta neapleidžia dėl vitaminų trūkumo, išgelbėti gali stiprinančios vitaminų infuzijos. Tai – tik keletas iš galimų problemos sprendimo būdų. Užsukite į AND kliniką – tikrai turime ką pasiūlyti skubančiam ir veikliam žmogui, norinčiam kuo greičiau atsistoti ant kojų!