Širdies ligos: 5 simptomai, kurie privers suklusti
2020.08.14

Širdies ligos: 5 simptomai, kurie privers suklusti

Širdies ir kraujagyslių ligos yra viena pagrindinių mirties priežasčių Lietuvoje. Gydytojai pastebi, kad daugybės mirčių pavyktų išvengti, jei pacientai laiku atpažintų ligos pradžią signalizuojančius ženklus. Pristatome Jums 5 širdies ligų simptomus, į kuriuos dažnai neatkreipiame dėmesio.

1. Nuovargis

Niekaip nepraeinantis nuovargis, kuris kamuoja ne tik po ilgos darbo dienos, o ir ramų savaitgalį, yra ženklas, kad laikas sunerimti ir atlikti reikiamus tyrimus. Besitęsiantis pervargimas gana dažnai praneša apie širdies nepakankamumą, o retesniu atveju – net koronarinę (vainikinių arterijų) širdies ligą.

2. Neaiškios kilmės maudimas ir skausmas

Koronarinę širdies ligą sukelia riebalinių nuosėdų sankaupos arterijų viduje. Nuosėdos užkemša vainikines arterijas ir padaro jas neelastingas. Užsikimšimas gali susidaryti vienoje arba keliose skirtingose vietose ir būti nevienodo sudėtingumo. Tokia būklė apsunkina širdies darbą ir sukelia skausmą – beje, nebūtinai krūtinės srityje. Nemalonūs pojūčiai gali būti jaučiami pečių, rankų, nugaros, dubens ir net žandikaulio srityje. Koronarinės ligos sukeltas skausmas atsiranda aktyviai judant ir pranyksta ramybės būsenoje.

3. Dusulys

Dusulys – pasunkėjusio, neritmingo kvėpavimo pojūtis. Galbūt silpnas dusulys po ilgai atidėliotos aktyvios treniruotės nestebina, tačiau jeigu kvėpavimo sunkumas atsiranda be rimtesnės priežasties (pavyzdžiui, laiptais užkilus į antrą aukštą), tai gali reikšti širdies problemas.

4. Ištinusios pėdos ar kulkšnys

Daugeliui pažįstamas nemalonus kojų tinimas. Ypač – vasaros mėnesiais. Vigi, pasitaiko, kad pėdų ir kojų tinimas praneša apie prasidėjusias širdies ir kraujagyslių ligas. Labai dažnai tinstančios kojos signalizuoja širdies nepakankamumą.

5. Širdies permušimai

Širdies permušimas apibrėžiamas kaip neritmingas, dažnai intensyvus širdies plakimas. Permušimą bent kelis kartus gyvenime yra patyręs kiekvienas žmogus. Dažniausiai šis pojūtis nėra pavojingas širdžiai: permušimus sukelia jaudulys, nerimas, didesnė kofeino dozė ar troškulys. Vis dėlto, neritmingas plakimas kartais indikuoja širdies ligas. Jeigu dažnai jaučiate širdies permušimus, svarbu atkreipti dėmesį, koks yra jų intensyvumas ir kokius veiksmus atliekant jie kyla. Jeigu širdies permušimai prasideda ramiai ilsintis, skaitant knygą ar žiūrint televizorių, tai yra ženklas, kad laikas pasikonsultuoti su gydytoju.
Jeigu pastebėjote bent vieną iš šių simptomų, nedelskite ir apsilankykite AND klinikoje – čia Jūsų laukia patyrusi kardiologė Alma Čypienė. Padėsime Jums pasveikti!