Otorinolaringologai konsultuoja ir gydo sergančius nosies, ausų, ryklės, gerklės ir balso stygų ligomis. AND klinikos gydytojai otarinolaringologai (LOR gydytojai) apžiūri pacientus, padaro reikalingus tyrimus (audiometriją, endoskopiją, biopsiją ir kt.) ir skiria gydymą.

Ausų, nosies, gerklės ligų gydymas, dar kitaip vadinamas otorinolaringologija. LOR gydytojai (otorinolaringologai) diagnozuoja ir gydo klausos, uoslės, gerklų ir stemplės sutrikimus, sinusitą, balso ir rijimo sunkumus. Taip pat šie specialistai nustato kitas problemas, susijusias su veidu, galva ar kaklu. Tai gali būti įvairios infekcinės ligos, traumos, deformacijos, vėžys. Dažnai LOR gydytojai dirba kartu su kitų sričių specialistais, pavyzdžiui, dermatologais ar burnos chirurgais.

Kokios yra dažniausiai LOR gydytojų nustatomos ligos?

Ausų, nosies, gerklės ligų gydymas reikalauja plačios kompetencijos, diagnozuojant įvairias ligas. Dažniausiai pasitaikantys sutrikimai:

 • sinusitas;
 • tonzilitas (angina);
 • laringitas;
 • ausies uždegimas;
 • klausos susilpnėjimas ar praradimas;
 • apsunkintas kvėpavimas/ neprakvėpavimas per nosį;
 • kreiva nosies pertvara;
 • refliuksas.

Retesniais atvejais specialistas gali nustatyti lūpos ar gomurio defektą, galvos ar kaklo vėžį, miego apnėją, rijimo sutrikimą, seilių liaukų ligą, žandikaulio sąnario disfunkciją bei kitas būkles.

Kokie diagnostikos būdai naudojami klinikoje?

Diagnostika visuomet pradedama klausimais pacientui ir vizualine apžiūra. Esant poreikiui, pasitelkiami instrumentiniai įrankiai ir modernūs prietaisai. Ausų apžiūrai naudojamas otoskopas, sinusai tiriami endoskopu, jei bus poreikis, skiriamas rentgeno tyrimas ar kompiuterinė tomografija. Kai kuriais atvejais gali būti imami mėginiai iš nosies, gerklės, ausų. Jie yra tiriami laboratorijoje.

AND KLINIKOJE yra įrengtas specialus ausų, nosies, gerklės ligų kabinetas, kuriame darbui naudojama moderni, naujos kartos endoskopinė įranga „OTO Steal Compact“, padedanti specialistams greitai nustatyti diagnozę, paskirti tinkamą gydymą bei efektyviai atlikti ausų ir nosies prapūtimo procedūrą su vietiniu nuskausminimu. Ši įranga turi aukštos raiškos vaizdo kamerą, kuri leidžia pagerinti diagnostikos tikslumą ir tuo pačiu suteikia galimybę pačiam pacientui stebėti išdidintą savo nosies, ausies ar gerklės vaizdą. LOR gydytojai yra įvaldę audiogramos atlikimo metodą, nes klinikoje yra specialus akustinis kabinetas su audiogramos atlikimo įranga, skirta pilnaverčiam klausos ištyrimui. Ausies būgnelio ligas diagnozuoti ir atsistatymo prognozėms įvertinti, naudojamas naujas modernus prietaisas tympanometras.

Naujausios kartos „OTO Compact“ LOR ĮRANGA – HI TECH – 2017

 • Aukštos rezoliucijos video kamera – 3.2 Mpixel
 • Vizualinis nosies, ausies, gerklų endoskopinis ištyrimas
 • Ausų ir nosies prapūtimai su medikamentų suleidimu

Kaip atliekamas ausų, nosies, gerklės ligų gydymas?

Ausų, nosies, gerklės ligų gydymas priklauso nuo nustatytos diagnozės. Dažniausiai pakanka medikamentinio gydymo, mitybos ir elgsenos korekcijos ar nedidelės procedūros gydytojo kabinete, naudojant specialius instrumentus bei prietaisus. Kitais atvejais gali būti atliekamos nedidelės chirurginės procedūros, nosies pertvaros, sinusų, darinių ir audinių šalinimo operacijos, rekomenduojami klausos aparatai.

Ausų, nosies, gerklės ligų gydymas yra atliekamas labai plačiai. Dauguma žmonių per visą savo gyvenimą yra patyrę vieną ar kelis šios medicinos srities simptomus. „Jeigu pacientas pajuto staigų ausų skausmą, klausos sutrikimus, jį ilgai vargina nosies užgulimas ar kiti nemalonūs simptomus, apsilankymas pas otorinolaringologą padės greitai ir tiksliai nustatyti diagnozę bei paskirti reikiamą gydymą“, - teigia otorinolaringologė Sigita Vievesienė.

AND klinikoje už paslaugas atsiskaityti galite palankiomis mokilizingas sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA

Kainos

Ausų, nosies, gerklės gydytojo paslaugos

Paslaugos pavadinimas Kaina, €
Pirminė konsultacija (apžiūra, gydymo paskyrimas ar korekcija) 60
Pakartotinė konsultacija (1 mėn. bėgyje) 35
Išplėstinė medicinos mokslų daktaro konsultacija 125
Išplėstinė medicinos mokslų daktaro konsultacija su endoskopija 170
Pakartotinė medicinos mokslų daktaro konsultacija (1 mėn. bėgyje) 60
Nosies gleivinės anemizacija 7
Nosies, nosiaryklės, gerklų endoskopija 45
Nosies ar gerklės gleivinės prideginimas sidabro nitratu 20
Kraujavimo stabdymas elektrokauteriu 40
Vienos nosies landos tamponavimas (priekinė tamponada) 35
Užpakalinė tamponada 50
Klausomojo vamzdžio prapūtimas pagal Politzer automatine pompa 12
Vienos ausies sieros kamščio pašalinimas 20
Vienos ausies sutepimas medikamentais 10
Vienos ausies išvalymas 15
Tampono su vaistais įdėjimas į LOR organus 10
Svetimkūnio pašalinimas iš vienos ausies 35
Svetimkūnio pašalinimas iš nosies, ryklės, gerklų 35
Kamertoniniai mėginiai (Rinne, Weber) 6
Timpanograma 15
Impedansometrija 10
Ribinė audiometrija (klausos tyrimas) 50
Mikrobiologinis tyrimas 40
Žnyplinė biopsija vietinėje nejautroje iš LOR organų 35
LOR organų cistos punkcija 70
Vaizdų įrašymas į asmeninę paciento laikmeną 5
Priežiūros mokestis (taikomas kiekvieno vizito metu) - apima visas vienkartines, pagalbines, matomas ir nematomas dezinfekcijos, infekcijų kontrolės (sterilizacijos, aseptikos, antiseptikos) numatytas saugos priemones, kurios yra privalomos medicinos sveikatos paslaugų teikimo metu asmens sveikatos priežiūros įstaigoje. 5
*Galioja su siuntimu išduotu Vilniaus TLK veiklos zonoje. Jei pacientai, turintys teisę į nemokamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, savo iniciatyva pasirenka mokamas paslaugas ar procedūras, šių paslaugų ar procedūrų kainą jie sumoka patys. Medicinos centras yra sudaręs sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK), todėl bazinė paslaugos ar procedūros kaina apmokama privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Tyrimų kaina skaičiuojama atskirai pagal kainoraštį.